Ośrodek wczasowy Pod Cyprysami to miejsce niezwykle przyjazne rodzinom. U nas nigdy nie panuje nuda – niezależnie od tego, czy odwiedzisz nas z nastolatkami, czy z maluchami dopiero poznającymi uroki Bałtyku. Wybierasz się na pierwsze wakacje nad morzem z dziećmi? Dziś przedstawiamy listę rzeczy, które naprawdę warto ze sobą zabrać!

Ubranka na każdą okazję

Pierwsze wakacje z dziećmi nad morzem bywają stresujące, choćby ze względu na konieczność przygotowania maluchowi uniwersalnej garderoby. Co powinno znaleźć się w walizce? Pamiętaj, że nad Bałtykiem oprócz upalnych dni zdarzają się także chłodniejsze i deszczowe. Poza bielizną, strojem kąpielowym i piżamką pomyśl o przewiewnych ubrankach w jasnych kolorach, które stanowią ochronę przed słońcem. Delikatna dziecięca skóra jest niezwykle wrażliwa na promieniowanie UV. Również kilka zestawów z długim rękawem to konieczność.

Pomyśl także o wietrznych i deszczowych dniach, w trakcie których przydatne mogą okazać się bluza z kapturem, przeciwdeszczowa pelerynka i kurtka chroniąca malucha przed wiatrem. Dzięki temu warunki atmosferyczne nie pokrzyżują twojej rodzinie planów związanych ze spacerem.

Nakrycie głowy

Planując garderobę na wakacje nad morzem z dziećmi, stosunkowo łatwo o czymś zapomnieć. Jednak bawełniana czapeczka lub kapelusik stanowią kolejny obowiązkowy punkt na liście. Intensywne słońce daje się we znaki również główce malucha i naprawdę warto uniknąć nieprzyjemnej wieczornej migreny. Wypoczynek na plaży powinien kojarzyć się maluchowi pozytywnie już od pierwszej wizyty!

Niezbędne kosmetyki

Na wakacje z dziećmi nad morzem należy zabrać wszystkie kosmetyki, których na co dzień twój maluch używa w domu – między innymi mydło, pastę i szczoteczkę do zębów, grzebień, ręcznik, wilgotne chusteczki antybakteryjne i dziecięcy szampon. Do listy koniecznie dodaj kosmetyki z filtrem UV. Wybór oliwki lub kremu z filtrem SPF 50 wcale nie jest nadgorliwością w przypadku najmłodszych dzieci. Kilkulatkom wystarczy natomiast SPF 30, chociaż wrażliwa skóra to zawsze kwestia indywidualna.

Zabawki na plażę

W ośrodku Pod Cyprysami znajdziesz praktycznie wszystko, czego wymagają przyjemne wakacje nad morzem z dziećmi. Domki premium zapewnią twojej rodzinie komfort jak w najlepszym hotelu. Na najmłodszych czekają także zorganizowane animacje, ale dodatkowo dla malucha prawdziwą gratkę stanowić będą pierwsze kontakty z plażą.

W bagażu umieść więc klasyczny zestaw wiaderek i łopatek, ale również piłkę plażową, dmuchane koło lub dmuchane rękawki ułatwiające naukę pływania. Mały namiot plażowy zapewni dziecku rozrywkę i chwilę prywatności, ale również dodatkową ochronę przed słońcem. Na wyjazd warto również zabrać kilka ulubionych domowych zabawek, a także kredki, kolorowanki książeczki lub zestaw ulubionych piosenek, które umilą maluchowi długą podróż.

Kluczowe dokumenty

Wybierając się na wakacje z dziećmi nad morze, zabierz ze sobą też zestaw kluczowych dokumentów – przede wszystkim książeczkę zdrowia i zaświadczenie o ubezpieczeniu zdrowotnym. Lepiej dmuchać na zimne. Na wszelki wypadek miej również numer telefonu do odwiedzanego zwykle pediatry, bo w przypadku choroby, uczulenia lub poparzenia słonecznego warto skorzystać z porady zaufanego lekarza!

Zarezerwuj pobyt

Gwarancja najlepszej oferty cenowej

Pod Cyprysami - surf & family resort

Mickiewicza 164
84-140 Jastarnia

Paulina
w godzinach: 09.00 - 21.00
+48 22 185 75 32
 kontakt@podcyprysami.pl

Jastarnia
Toruń
Gdańsk
1,2h, 80km
Poznań
4,5h, 380km
Warszawa
5h, 420km
Rucine-Nida
Ruciane Park
Ustronie Morskie
Ustronie Park
Olsztyn
3h, 245km